Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií

Kód: 2060801

Úplný název:

Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií (Goss Chris):

Autor a popis:

Goss Chris, NAŠE VOJSKO, 339 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
247 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Když se bitva o Británii chýlila ke konci, Luftwaffe začala s ozbrojováním svých jednomotorových stíhaček pumami a dávala přednost dvoumotorovým bombardérům proti denním cílům. Pro tyto útoky, prováděné Jagdbomber (stíhacímí bombardéry), byly určeny 10/JG 2 a 10/JG 26. Jejich záměrem bylo ničít pobřežní objekty, loďstva, železnice, plynojemy a vybrané vojenské a civilní cíle. Škodlivý dopad na morálku britských obyvatel byl značný.
Jak mohly britské vojenské síly účinně bojovat proti náletům? Jak se s touto záležitostí mohlo vyrovnat místní obyvatelstvo? Na otázky položené ve sněmovně nebyly dány žádné faktické odpovědí. Místní lidé žili ve strachu. Kde a kdy by mohl přijít další útok?
Kniha Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií analyzuje válečné tažení od března 1942 do června 1943 na základě současných pramenů a líčení z první ruky jak z pohledu britské, tak i německé strany a mimo jiné staví do popředí útoky na Londýn, Bexhill, Eastbourne, Hastings, Yeovil, Salisbury, ostrov Wight, Great Yarmouth, Torquay a Bournemouth. Taktika je zvažována jak z hlediska útočníka, tak i obránce, jejich úspěchů a proher.
Práce Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií obsahuje téměř 300 dosud nepublikovaných fotografií, je nabita podrobnostmi faktů podložených výzkumem, řeší v minulosti málo známé stránky Ieteckých bitev 2. světové války a jistě přijde vhod i těm, kteří nálety zažili, zájemcům o místní historii stejně jako vojenským badatelům a historikům letectví.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Stíhací bombardéry Luftwaffe nad Británií