Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte).

Kód: 7363515

Úplný název:

Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte). (Barrow John D.): (a ani nevíte, že je nevíte)

Autor a popis:

Barrow John D., Dokořán, 336 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
258 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Matematika a sport souvisí na první pohled jen vzdáleně. Ale opravdu jen na první pohled. V nové knize Johna D. Barrowa se můžete přesvědčit, že matematika stojí nejen za špičkovými výkony, ale i za losováním zápasů, sestavováním tabulek vítězů, výběrem olympijských sportů… zkrátka za všemi aspekty sportu. Uvidíte v novém světle temná mysteria běhu, skoku, plavání, střílení branek či odpalování míčů napříč všemi sportovními odvětvími. Ať už jste sportovcem aktivním a počítáte svoje sekundy a metry, nebo se rozumně věnujete počítání sekund a gólů někoho jiného v pohodlí svého gauče, určitě vás bude zajímat, co za tím vším je a jaké tajemné síly umožňují vítězi zvítězit. Budete fascinováni zjištěním, proč většina skokanů skáče do výšky Fosburyho flopem, jak mohl Usain Bolt zlomit svůj rekord, přestože neběžel o nic rychleji, proč Velká Británie nehraje na olympiádě fotbal, jak fungují (zakázané) hydrofobní plavky nebo jak je možné, že některé míče zdánlivě porušují fyzikální zákony. Tento čtenářský zážitek potěší každého, kdo miluje sport nebo půvabné matematické úlohy – a také mu pomůže jeho koníček intenzivněji prožít.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte). do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte). (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte). bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte). doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Sto důležitých věcí o sportu, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte).