Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů

Kód: 2043025

Úplný název:

Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů (Valden Milan): Padesát nejslavnejších skladatelu

Autor a popis:

Valden Milan, Mladá Fronta, 216 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
167 Kč (209 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.5.2017 dopoledne. 
 

Padesát nejslavnějších skladatelů
Svět klasické hudby nabízí nepřeberné množství krásných symfonií, koncertů, komorních či klavírních skladeb, vokálních či duchovních děl nebo písní, oper a baletů. Ale jak se v tom všem orientovat? Čím začít? Co stojí za poslech? Jaké nahrávky si pořídit? Ve kterém filmu jsme některou skladbu mohli slyšet? A které skladatele bychom měli znát? Kniha seznamuje se stovkou vybraných slavných děl všech žánrů od padesáti nejslavnějších světových i českých skladatelů, a to populární formou, stručně, poutavě, bez notových příkladů, jen s minimem odborných termínů (nechybí zde ale slovníček základních pojmů). Je určena laickým zájemcům o klasiku, začátečníkům i pokročilým, návštěvníkům koncertů či operních divadel i studentům.
Od Bacha, Vivaldiho a Händela přes Mozarta, Beethovena, Verdiho, Wagnera, Smetanu, Čajkovského či Dvořáka až po Pucciniho, Strausse, Šostakoviče a Glasse.
„Hudba velkých skladatelů potrvá stále, možná navěky, protože v lidech vyvolává emoce, kdykoliv ji slyší.“ - Leonard Bernstein, americký skladatel a dirigent, autor hudby k muzikálu West Side Story.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů