Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů

Kód: 2043025

Úplný název:

Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů (Valden Milan): Padesát nejslavnejších skladatelu

Autor a popis:

Valden Milan, Mladá Fronta, 216 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
167 Kč (209 Kč)
  / ks  
koupit
 

Padesát nejslavnějších skladatelů
Svět klasické hudby nabízí nepřeberné množství krásných symfonií, koncertů, komorních či klavírních skladeb, vokálních či duchovních děl nebo písní, oper a baletů. Ale jak se v tom všem orientovat? Čím začít? Co stojí za poslech? Jaké nahrávky si pořídit? Ve kterém filmu jsme některou skladbu mohli slyšet? A které skladatele bychom měli znát? Kniha seznamuje se stovkou vybraných slavných děl všech žánrů od padesáti nejslavnějších světových i českých skladatelů, a to populární formou, stručně, poutavě, bez notových příkladů, jen s minimem odborných termínů (nechybí zde ale slovníček základních pojmů). Je určena laickým zájemcům o klasiku, začátečníkům i pokročilým, návštěvníkům koncertů či operních divadel i studentům.
Od Bacha, Vivaldiho a Händela přes Mozarta, Beethovena, Verdiho, Wagnera, Smetanu, Čajkovského či Dvořáka až po Pucciniho, Strausse, Šostakoviče a Glasse.
„Hudba velkých skladatelů potrvá stále, možná navěky, protože v lidech vyvolává emoce, kdykoliv ji slyší.“ - Leonard Bernstein, americký skladatel a dirigent, autor hudby k muzikálu West Side Story.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů