Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri

Kód: 8668595

Úplný název:

Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri (Khjence Dilgo):

Autor a popis:

Khjence Dilgo, DharmaGaia, 144 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
144 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
 

Indický jógin a duchovní mistr Padampa Sangye přišel do Tibetu poprvé v roce 1091. Pobýval zde deset let, pak dvanáct let cestoval po Číně a poté se navrátil zpět do Země sněhu, kde zůstal až do své smrti. Než v Tingri v roce 1117 zemřel, věnoval tamějšímu lidu jako své poslední učení těchto Sto veršů rad. Krátce nato řekl: „Má mysl splynula se světem jevů.“ Tím vyjádřil, že z jeho mysli vymizelo veškeré dualistické vnímání. Poté spočinul svým pohledem na nebi a zemřel. Každý z těchto veršů bohatě, velmi jasně a zpříma okomentoval Dilgo Khjence Rinpočhe (1910–1991) a zároveň tak ukázal, že „lidé z Tingri“ se nijak neliší od jiných hledačů pravdy. S velkou láskou, ale nekompromisně nám Dilgo Khjence Rinpočhe dává velkolepé učení o tom, jak zacílit své myšlenky k tomu, na čem v životě opravdu záleží, jak se věnovat duchovní praxi celým svým bytím a jak odhalit konečnou přirozenost mysli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Sto veršů rad mistra jménem Padampa Sangjä lidem z Tingri