Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom

Kód: 7217619

Úplný název:

Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom (Gross Jan T.):

Autor a popis:

Gross Jan T., Jota, 372 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
249 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
 

Polsko trpělo během druhé světové války brutální nacistickou okupací, v jejímž důsledku přišlo o život také více než tři a půl milionu polských Židů, z toho přes devadesát procent za holocaustu. Navzdory této katastrofě, která ovlivnila nejen Židy, ale i lidi nežidovského původu, Židé vracející se po válce do svých domovů v Polsku zažili nevídanou nenávist ze strany svých sousedů. Nejkrvavější pogrom v době míru v Evropě dvacátého století se odehrál v polském městě Kielce rok po skončení války, 4. července 1946.
Strach Jana T. Grosse se pokouší odpovědět na to, jak je možné, že se v Polsku po válce objevil antisemitismus. Ústředním bodem jeho zkoumání je rekonstrukce pogromu v Kielcích a reakce, kterou vyvolal v různých vrstvách polské společnosti. Jak reagovala polská katolická církev, dělníci z komunistické strany a intelektuálové na událost, při které byli vražděni Židé svými spoluobčany v zemi, právě osvobozené z pětileté nacistické okupace?Gross argumentuje, že antisemitismus, projevující se v Polsku po skončení války, se nedá vysvětlit jako pokračování předválečných postojů. Spíše se vyvinul v souvislosti s holocaustem a převzetím moci komunisty v zemi, kde se mnozí připojili k nacistické kampani ničení a vraždění. Pro ně byli přeživší Židé trvalou výčitkou.
To, co se stalo v Polsku Židům, kteří přežili holocaust, bylo po více než polovinu století zahaleno pocitem viny a hanby. Vášnivým, brilantním slohem a s nelítostnou průkazností přináší J. T. Gross na světlo pravdu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Strach - Největší poválečný protižidovský pogrom