Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání

Kód: 2071210

Úplný název:

Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání (Woolfová Virginia):

Autor a popis:

Woolfová Virginia, Odeon, 128 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
145 Kč (181 Kč)
  / ks  
koupit
 

Slavná spisovatelka se rok před svou smrtí rozhodla vydat výbor z povídek, a rozšířit proto dřívější soubor Pondělí nebo úterý. Zamýšlený výbor nakonec uspořádal až Leonard Woolf a nazval jej Strašidelný dům (1944) - česky vyšel roku 1982 jako Smyčcový kvartet. Naše edice se vrací jak k původnímu názvu, tak k plnému počtu povídek.
Kratší texty psala Woolfová celý život, a přes svou rozmanitost tvoří jednotný celek. Nechápala je však jako těžiště své tvorby, byly pro ni spíše přípravami, skicami. V raných impresionistických povídkách (Skvrna na zdi, Zahrady v Kew) můžeme vidět studie k románu Jákobův pokoj. Texty Nenapsaný román, Okamžiky bytí a Dáma v zrcadle jsou třemi verzemi eseje Pan Bennett a paní Brownová. Povídky Nové šaty či Spojeni a odloučeni zas bezprostředně navazují na román Paní Dallowayová. Bezesporu patří ke klenotům moderní literatury. Woolfová mistrně zobrazuje přítomnou chvíli, pomíjivé "zde" a "nyní". Texty, zachycující dojmy, pocity a úvahy, jsou odrazem autorčina originálního vnímání a prožívání světa. V těchto momentkách či miniaturách se jí daří virtuózně zvěčnit prchavý okamžik, zachytit záchvěv světla a jeho vliv na barvy a stíny a podmanivě evokovat atmosféru - jakoby šlo spíše o obrazy než slova. Jak autorka poznamenala v dopise příteli Rogeru Fryovi, malíři a teoretikovi umění: Mám pocit, jako by se v nich projevovalo jakési moje zvláštní plastické vnímání vyjádřené slovy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová klasická literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Světová literatura / Světová klasická literatura / Strašidelný dům - v tomto uspořádání 1. vydání