Střet civilizací

Kód: 8618249

Úplný název:

Střet civilizací (Huntington Samuel P.): Boj kultur a promena svetového rádu

Autor a popis:

Huntington Samuel P., RYBKA, 448 stran, jazyk - čeština, 2001

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
274 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha předního amerického politologa, která byla přeložena do všech světových jazyků, je pronikavou analýzou stavu světové politiky po skončení studené války, kdy hnacími silami již nejsou národní státy a ideologie, nýbrž civilizace vymezené náboženskými, právními a kulturními tradicemi.
Globální politika bude formována především kulturními rozdíly a pokud propuknou války, budou se týkat celých civilizací. Právě na rozhraní těchto kultur ve "zlomových liniích" se nacházejí možná ohniska konfliktů, jež mohou přerůst v mezicivilizační střety. Huntington varuje před rozšířením a vystupňováním těchto střetů a zevrubně analyzuje důvody, které k nim vedou: změny mocenské rovnováhy mezi Západem a někdejšími koloniálními oblastmi třetího světa, ekonomický, vojenský i politický růst asijských civilizací, kulturní obrat nezápadních společností k domácím tradicím, demografická exploze a konflikty vyvolané militantností islámu a vzestupem Číny.
Huntington pouze neanalyzuje a nepopisuje budoucí směr vývoje, nýbrž zároveň vyzývá k utváření budoucnosti. Na závěr své obecné analýzy geopolitické situace doporučuje Západu přehodnotit svou zahraniční politiku, prohloubit jednotu západní, tedy euroamerické civilizace, rozšířit součinnost s Ruskem, Japonskem a Indií, jakož i jihoamerickými státy, z nichž by se měly stát spolehliví spojenci, a učinit nezbytné kroky k omezení vojenské expanze států muslimské a čínské civilizace. 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Střet civilizací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Střet civilizací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Střet civilizací (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Střet civilizací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Střet civilizací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu