Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení)

Kód: 7425222

Úplný název:

Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení) (Kyncl Vojtěch): Plynové vozy a nacistická technologie konecného rešení

Autor a popis:

Kyncl Vojtěch, Epocha, 304 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Prvé pokusy s hromadným usmrcením lidí za pomocí pojízdných plynových komor uskutečnili nacisté v roce 1939. Nejprve umírali duševně a mentálně postižení Němci a Rakušané, uprostřed války už byly vybíjeny celé tábory sovětských zajatců a civilistů. Plynové vozy se staly vrcholem mobility a efektivnosti nacistického vyhlazovacího systému. Statisíce lidí byly zavražděny v polském Chelmnu, běloruském Malém Trostinci či srbském Bělehradě, aniž by se jich musela dotknout ruka vrahova. Organizované smrti neunikly ani lidické děti, tisíce československých Židů, nebo stovky pacientů psychiatrické léčebny v Dobřanech u Plzně. Zvrácená tvořivost technologů konečného řešení fascinuje svojí jednoduchostí a chladnokrevnou účinností. Mnohé ze spáchaných zločinů se naplno vyjevilo až po desetiletích, během soudních procesů s dopadenými pachateli, kteří ale až příliš často unikli zaslouženému trestu.

Nahlédnout do Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení) Nahlédnout do Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení)

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Stroje na smrt (Plynové vozy a nacistická technologie konečného řešení)