Stručné dějiny Říma

Kód: 8641055

Úplný název:

Stručné dějiny Říma (kol.):

Autor a popis:

Eutropius a Festus, TeMi CZ, 320 stran, jazyk - CZ, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
196 Kč (285 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

I když literární historie nepokládá čtvrté století ve vývoji římského písemnictví za zlaté období, přesto se v něm urodilo nemálo kvalitních děl. Zejména pro historickou prózu bylo toto století příznivé. K autorům, kteří přispěli do pokladnice tohoto žánru dobrou hřivnou, patří i dva císařští úředníci Eutropius a Rufius Festus.
Jeden jako druhý sepsal na popud císaře Valenta přehlednou dějepisnou příručku. Účel obou spisů byl praktický, měly sloužit základnímu vzdělání, resp. k rychlé informaci zadavatelově. Oba dva autoři se přitom opírali o své literární předchůdce a jejich výklady jsou vcelku spolehlivé. Liší se ovšem svým zaměřením: Eutropiovo dílo obzírá římské dějiny jako celek s cílem obhájit římskou imperiální převahu, zatímco Festovo se soustřeďuje na téma expanze římského impéria a východní konflikty s Persií.
Novinkou Festovou je pak nejstarší existující seznam římských provincií. Zároveň rozpětí pak v tomto svazku doplňuje dílko - biografické defilé slavných osobností až po císaře Augusta, jakési "Kdo byl kdo ve starém Římě", jehož autor zůstal neznámý. Stručnost v něm dosahuje vrcholu, přesto však obsahuje množství informací, jež se v jiných dílech nevyskytuje. Společně pak tato trojice historických spisů reprezentuje pestrý obraz pozdněřímské historické prózy.
Přílohy - mapy: Imperium Romanum v době císaře Traiana (pdf, 1 655 635 Bytů) a Imperium Romanum v druhé polovině 4. století (pdf, 1 768 746 Bytů).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stručné dějiny Říma do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stručné dějiny Říma.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stručné dějiny Říma (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stručné dějiny Říma bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stručné dějiny Říma doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Stručné dějiny Říma