Strukturalismus v českém historickém myšlení

Kód: 8803010

Úplný název:

Strukturalismus v českém historickém myšlení (Středová Veronika):

Autor a popis:

Středová Veronika, Veduta, 176 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
145 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha představuje české historické myšlení ovlivněné strukturalismem, a to nejen v kontextu historické vědy. Autorka se zabývá výraznými osobnostmi českého meziválečného vědeckého kontextu a představuje, místy s přesahem do druhé poloviny 20. století, jejich osobité přístupy k výkladu historické skutečnosti, jež nesou stopy strukturalismu, a to od nesmělých názvuků až po zřetelně strukturalistické koncepce, v nichž je jakýkoli historický fakt chápán jako složitý strukturovaný celek, jehož jednotlivé části jsou provázány vzájemnými vztahy, vazbami a funkcemi. Ukazuje, že tento přístup umožňoval nejen historikům odkrývat jinak snadno opomenutelné souvislosti a významy historického dění a ačkoli se nikdy nestal dominantní výkladovou linií české historické vědy, vždy sehrával roli cenné a pozoruhodné inspirace, zejména ve studiu nepolitických dějin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Strukturalismus v českém historickém myšlení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Strukturalismus v českém historickém myšlení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Strukturalismus v českém historickém myšlení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Strukturalismus v českém historickém myšlení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Strukturalismus v českém historickém myšlení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Strukturalismus v českém historickém myšlení