Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech

Kód: 2044816

Úplný název:

Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech (Lakosil Jan): Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech

Autor a popis:

Lakosil Jan, Mladá fronta, 200 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 1.7.2018
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace vydaná k 80. výročí Mnichovské dohody a okupace československého pohraničí přibližuje Šumavu a události roku 1938 pohledem ze strany tehdejšího nepřítele. Nově objevené, dosud nezveřejněné zpravodajské dokumenty z německých archivů odhalují zajímavá a mnohdy překvapující fakta o situaci v příhraničí a o střetech sudetoněmeckých povstalců s československými ozbrojenými složkami.
Součástí knihy jsou překlady autentických vzpomínek německých vojáků a velké množství dosud nepublikovaných dobových fotografií, zachycujících nejen obsazování Šumavy německou armádou, ale také často zapomenutá nebo málo známá místa šumavského příhraničí. Naprostým unikátem je podrobná fotografická dokumentace návštěvy Adolfa Hitlera na Českokrumlovsku v říjnu 1938.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Šumava 1938 - Německá okupace v dobových fotografiích a dokumentech