Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech

Kód: 2043481

Úplný název:

Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech (Lakosil Jan): v dobových fotografiích a dokumentech

Autor a popis:

Lakosil Jan, Mladá Fronta, 288 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
399 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace přináší čtyři stovky z drtivé většiny dosud nepublikovaných dobových fotografií a ukázek historických dokumentů převážně z let 1938 a 1966. Přibližně tři stovky záběrů zprostředkovávají čtenáři autentický obraz doby, kdy se Československo a Německo připravovaly na vzájemné válečné střetnutí, v němž měla sehrát velkou roli právě Šumava. Tvrdý kontrast k těmto záběrům vytváří soubor padesáti fotografií pořízených na Šumavě v roce 1966 v tzv. zakázaném pásmu. Jedinečné panoramatické snímky zachycují již jen pustou, avšak krásnou krajinu, kterou protíná nekonečný pás železné opony - smrtící elektrifikovaný drátěný zátaras se strážními věžemi. Kniha Šumava krásná i smrtící je jedinečný obrazový dokument plný unikátních fotografií, z nichž mnohé byly původně opatřeny utajovacími razítky a nikdy se neměly dostat na veřejnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Šumava krásná i smrtící v dobových fotografiích a dokumentech