Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy)

Kód: 8636777

Úplný název:

Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy) (Klimek Hynek):

Autor a popis:

Klimek Hynek, Regia, 200 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
185 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

Šumavské pohoří, rozprostírající se na území tří států: České republiky, Německa a Rakouska, není jen prastarými horami, vzniklými před miliony let. Tajemná a zádumčivá Šumava, se svými pralesy a drsným podnebím kdysi téměř neprostupná a ještě poměrně nedávno jen velmi řídce osídlená, opředená sterými mýty a pověstmi, z nichž značná část pochází z pradávné minulosti, je fenomén. Je životní láskou těm, kdo jí porozumí a zamilovat se do ní je snadné. V předchozím díle, nazvaném Šumava - Trojmezí, končila cesta na Javorníku. Z Klostermannovy rozhledny na vrcholu, odkud je jeden z nejkrásnějších kruhových rozhledů v celých šumavských horách, se lze z ptačí perspektivy podívat na místa, kam nahlédneme v této knize - na města a městečka v údolí Otavy - Sušici, Petrovice, Hartmanice, Rejštejn, starobylé hrady Kašperk a Velhartice, bývalé královácké rychty ve Stodůlkách, Stachách, na Antýglu, bývalou Hauswaldskou kapli u Srní, Prášily a mnoho dalších obcí a míst, po nichž často zůstaly jen vzpomínky nemnoha pamětníků... Cestovat ovšem budeme i v čase a také do říše mýtů a dávných pověstí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Neznámé Čechy - Šumava - Sušicko (dobové ilustrace + pohledy)