Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě

Kód: 7433077

Úplný název:

Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě (Neumann Jiří): Zajímavosti o lidech, prírode a remeslech

Autor a popis:

Neumann Jiří, Víkend, 192 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Pohoří jež odděluje Čechy od Rakous a Bavor, patří k nejhezčím a nejosobitějším místům České republiky. Šumava, zadumaná a krásná v každé roční době, vábí a láká turisty a ani její stálí obyvatelé na ni nedají dopustit. Třebaže život v jejích údolích a kopcích nikdy nebyl, není a nebude lehký. Autor knihy ing. Jiří Neumann Šumavu milovat a dokonale znal. Psal o ní celý život, který vlastně v jejích službách prožil. Kniha zahrnuje druhou část vyprávění, jež nám autor zanechal. Šumava se stala mojí celoživotní láskou a jako lesník jsem poznával jejích krásu, velebnost i význam jejích zachovalých rozlehlých lesů, rašelinišť, močálů. Procházel jsem i staré vodní pily, mlýny a četné obce a samoty, které přispívaly k její celkové charakteristice, typické právě pro Šumavu. Poznal jsem i poslední staré Šumavsky, jejich těžký život i četné lidové zvyky, pověsti a stručně jsem si mnohé vyprávění zaznamenával. Zajímal jsem se i o dlouhou historii Šumavy a Pošumaví. Léta jsem sbíral všechny materiály, vztahující se ke staré Šumavě, dělal jsem si i záznamy z vyprávění starých Šumaváků, které jsem zde ještě potkával. Na sklonku dlouhého života jsem se k materiálům vrátil, roztřídil je a sestavil do knížky. Chtěl bych je věnovat všem čtenářům, které zelená Šumava okouzlila stejně jako mě, a zajímá je všechno o staré, již zaniklé Šumavě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Šumavské střípky - Zajímavosti o lidech, řemeslech a přírodě