Audio CD: Šunen savore

Kód: 2665092

Úplný název:

Audio CD: Šunen savore (Jazz Famelija, Kelarová Ida):

Autor a popis:

Jazz Famelija, Kelarová Ida, Indies Happy Trails, 0 stran, jazyk - CZ, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
229 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Patnáct skladeb představuje Idu Kelarovou a její spoluhráče v tom nejlepším světle na muzikantské cestě, kterou společně představili již dříve na albu Aven Bachtale. Oproti jazzové nahrávce Aven Bachtale je album Šunen Savore více soustředěné na romskou píseň.
Natáčení alba probíhalo ve studiích Sono Records a vznikalo přímo na místě. Výsledná nahrávka jen potvrzuje, že tito muzikanti jsou naladěni na stejnou vlnu. Hudebníci nezastírají, že mají rádi jazz, že jsou jazzoví hráči, ale celkově je pozornost soustředěna na píseň, melodii, a i proto zde vynikají vokály. Marie Duždová, Jan Dužda a Oto Bunda dokazují společně s Idou Kelarovou krásu romského zpěvu.

Další hosté: Ondrej Čtveráček – saxophone, Július Baroš – trumpet, Štěpán Janoušek – trombone, Lelo Nika (Srbsko) – akordeon. Lelo Nika hraje směs hudební produkce Balkánu, jazzu a zejména rumunské hudby, a s Idou Kelarovou ho pojí letité přátelství. 

Formace Jazz Famelija se vyznačuje propojováním romských a jazzových prvků, romských harmonií a latinsko-amerických rytmů se zvukem jazzové kapely. Ida Kelarová přizvala ke spolupráci ty nejlepší české a slovenské hudebníky, v nichž se spojuje tradice romského muzikanství s otevřeností a novátorstvím mladých jazzmanů. Ida Kelarová  – zpěv, Desiderius Dežo Dužda  – zpěv, kytara, Ondrej Krajňák  – klavír, Tomáš Kaštan Baroš  – kontrabas, Marián Ševčík  – bicí, Roman Jánoška – housle, Yonatan Bar Rashi  – percussions.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Šunen savore do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Šunen savore.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Šunen savore (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Šunen savore bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Šunen savore doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Šunen savore