Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy

Kód: 7363276

Úplný název:

Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy (Putna Martin C., Rysová Hana): Dve tisíciletí krestanského putování: kameny a príbehy

Autor a popis:

Kol., Dokořán, 234 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
181 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
 

Fotografie Hany Rysové ze Svaté země upomínají bezděky na původní význam slova fotografie: Fós je světlo, grafein malovat. Malovat světlem. Hana Rysová nevytvořila ve Svaté zemi ani fotografie dokumentární, ani fotografie žánrové, ale malby světlem - obrazy. Zobrazovala místa tisíckrát zobrazená - chrám Božího hrobu, Večeřadlo, Křížovou cestu, chrámový pahorek, chrám Božího narození v Betlémě a další. Tím hlavním jsou však pro ni nenápadné detaily z těchto míst, u nichž třeba ani nemusí být vždy zřetelné, z kterých ježíšovských míst přesně pocházejí. Hana Rysová maluje světlem hlavně kameny. Kameny jako součásti staveb vytvořených lidskou rukou, kameny v přírodě, kameny jako výtvarné artefakty, působící esteticky svou strukturou, tvarem a povrchem - a kameny jako artefakty duchovní, jako svědky příběhů, které se na nich, v nich a u nich odehrály. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Svatá země. Dvě tisíciletí křesťanského putování: kameny a příběhy