Svatá zrada

Kód: 7303660

Úplný název:

Svatá zrada (Forrester James):

Autor a popis:

Forrester James, Domino, 300 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
79 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Londýn, prosinec 1536. Ani za vlády královny Alžběty I. nenastaly v Anglii klidné časy. Katolická spiknutí proti mladé vladařce vnášejí do země strach, nedůvěru a intriky.
Skryt temnotou noci zabuší nečekaný host na dveře herolda Clarenceuxe. Je jím druh v katolické víře Henry Machyn a přichází s naléhavou prosbou - aby jeho přítel ukryl vzácnou rukopisnou kroniku, jejíž zápisky skrývají tajemství tak nebezpečné, že se noční návštěvník obává o život.
Záhy se ukáže, že Machynovy obavy nebyly plané, a jeho život končí v ponurých zdech sklepního žaláře. Vrchní královský vyšetřovatel a jeho nemilosrdní pohůnci vědí, že kronika ohrožuje královnu, a tak v touze nalézt vzácný svazek rozmetají Clarenceuxův domov a vyženou jeho rodinu z Londýna.
Osamělý herold se sejde s Rebekou, vdovou po Machynovi, a společně se snaží rozluštit tajemství kroniky, protože jen tak mohou doufat, že vyváznou živí. Čím hlouběji ovšem do dávného spisu pronikají, tím větší hrůzy se kolem nich dějí, a oni brzy dospívají k poznání, že to, co zjistili, by mohlo přivést Anglii na pokraj naprosté zkázy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svatá zrada do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svatá zrada.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svatá zrada (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svatá zrada bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svatá zrada doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány