Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy

Kód: 8634948

Úplný název:

Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy (kol.): Gutenbergova cítanka soucasné švédské prózy

Autor a popis:

Labyrint, 252 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Co si představíte, když se řekne „švédská literatura“? Nejspíš se vám vybaví jedna z řady populárních detektivek, které v posledních letech ovládly nejen český knižní trh. Švédská literatura se v Evropě prodává víc než kdy dřív, ale zároveň existuje v této severské zemi řada zajímavých spisovatelů a spisovatelek, o nichž se u nás (zatím) moc nemluví. Labyrint představuje jedenáct významných současných švédských autorů mladé i té nejmladší generace - Anna-Karin Palmová, Mare Kandreová, John Ajvide Lindqvist, Susanna Alakoskiová, Sara Stridsbergová, Daniel Sjölin, Mirja Ungeová, Jonas Hassen Khemiri, Amanda Svenssonová, Jonas Karlsson, Beate Grimsrudová - a kromě dvou (Lindqvist, Grimsrudová) jde u všech o jejich premiéru v českém překladu. Tito autoři, jejichž knihy mnohdy významně zasáhly do společenské i literární debaty v zemi, experimentují s literárním jazykem i způsobem vyprávění, někteří se snaží novátorským způsobem líčit tamní společnost, jiní se ve svých příbězích vydávají daleko za hranice Skandinávie. A samozřejmě nechybí ani švédský humor, byť někdy poněkud černý. Každá ukázka ve švédském originále je zrcadlově doplněna českým překladem a autorským medailonem. Kniha, jejímiž editorkami jsou Marie Wengerová a Jana Holá, je určena jednak studentům a zájemcům o švédský jazyk, ale i všem, kdo vyhledávají kvalitní současnou beletrii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Švédská čítanka - Gutenbergova čítanka současné švédské prózy