Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu

Kód: 8704994

Úplný název:

Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu (Gašparová Wittenberg Dominika):

Autor a popis:

Gašparová Wittenberg Dominika, Smart Press, 208 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
373 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

Severská kuchyne je považována za minimálne stejne zdravou, jako je ta stredomorská. Klade velký duraz na kvalitu, cerstvost a lokální puvod surovin. Autorka vás naucí, jak pripravit na Severu tolik milované ryby nebo zverinu, houby ci jahody. Kniha však neobsahuje pouze recepty, ale predstaví i švédské zvyky a tradice s jídlem spojené. Muže tedy sloužit i jako pruvodce po kulinárské mape Švédska.
Dozvíme se také, co se považuje za domácí klasiku, proc ríkáme oblíbené forme stolování švédský stul, jaká jídla najdeme na vánocním stole, jak se slaví Velikonoce nebo letní slunovrat a co se skrývá pod tajemným slovíckem fika. Nevšední kucharka je rozdelena do deseti kapitol, z nichž každá pojednává o urcitém kulturním fenoménu a jídle s ním spojeným. Knihu doplnují krásné fotografie drsné švédské prírody.

Kniha je první švédskou a potažmo i severskou kucharkou vydanou v Ceské republice. Popularita zdravé severské kuchyne ve svete stále roste zásluhou fenoménu New Nordic Cuisine a známých michelinských restaurací, jakými jsou kodanská Noma nebo severošvédský Fäviken. Sever jako destinace se v soucasnosti teší velké prízni. Cím dál tím víc lidí se tímto smerem vydává na cesty, odkud si prinášejí nevšední kulinárské zážitky a jedlé suvenýry, které možná ne vždy dokážou doma interpretovat. Kniha prináší zároven tipy, jak nekteré méne dostupné suroviny efektivne nahradit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu