Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu

Kód: 8704994

Úplný název:

Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu (Gašparová Wittenberg Dominika):

Autor a popis:

Gašparová Wittenberg Dominika, Smart Press, 208 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
360 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Severská kuchyně je považována za minimálně stejně zdravou, jako je ta středomořská. Klade velký důraz na kvalitu, čerstvost a lokální původ surovin. Autorka vás naučí, jak připravit na Severu tolik milované ryby nebo zvěřinu, houby či jahody. Kniha však neobsahuje pouze recepty, ale představí i švédské zvyky a tradice s jídlem spojené. Může tedy sloužit i jako průvodce po kulinářské mapě Švédska.
Dozvíme se také, co se považuje za domácí klasiku, proč říkáme oblíbené formě stolování švédský stůl, jaká jídla najdeme na vánočním stole, jak se slaví Velikonoce nebo letní slunovrat a co se skrývá pod tajemným slovíčkem fika. Nevšední kuchařka je rozdělena do deseti kapitol, z nichž každá pojednává o určitém kulturním fenoménu a jídle s ním spojeným. Knihu doplňují krásné fotografie drsné švédské přírody.

Kniha je první švédskou a potažmo i severskou kuchařkou vydanou v České republice. Popularita zdravé severské kuchyně ve světě stále roste zásluhou fenoménu New Nordic Cuisine a známých michelinských restaurací, jakými jsou kodaňská Noma nebo severošvédský Fäviken. Sever jako destinace se v současnosti těší velké přízni. Čím dál tím víc lidí se tímto směrem vydává na cesty, odkud si přinášejí nevšední kulinářské zážitky a jedlé suvenýry, které možná ne vždy dokážou doma interpretovat. Kniha přináší zároveň tipy, jak některé méně dostupné suroviny efektivně nahradit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Švédská kuchařka - Kulinářské tradice Severu