Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc

Kód: 7252751

Úplný název:

Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc (Heinrich Finn-Ole): Moje království nadranc

Autor a popis:

Heinrich Finn-Ole, Práh, 168 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 12.5.2018
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nevídaná dobrodružství nevšední, ba přímo spektakulární, bezmezně ohromující SVÉHLAVÍNY S.

Rodiče někdy člověku nadělí nepoužitelná jména, ale stejně vám pak říkají všelijak, třeba Palice paličatá. Ale pokud pocházíte z království a umíte si stát za svým, můžete se klidně přejmenovat na princeznu Svéhlavínu.

A když vás o vaše království někdo připraví, nenecháte si to líbit a chcete svůj domov zpátky, to dá rozum. Nechcete bydlet v krabici z plastu, nechcete jinou školu ani měnit kamarády za stádní pakoně. Nechcete čekat sedm a půl roku, než konečně dospějete a budete si o všem rozhodovat sami.

Občas vám totiž hlava nebere ani jiná rodičovská rozhodnutí a není divu, když vám je nikdo nevysvětlí. Občas s rodiči musíte přestat mluvit a místo toho jim psát anonymní dopisy. Musíte se porvat se životem a naplnit ho až po okraj tomu, kdo z něj moc nemá nebo komu ho zbývá málo. Na světě je toho tolik, za co stojí bojovat! Zvlášť když máte dědu generála a taky partu i spřízněnou duši, která ocení vaše svéhlavoviny a stojí při vás.

Jenomže občas bojujete marně. Proti tomu, co se změnit nedá, i sami se sebou.

Zbraní pro takové boje bývá málo, ale vedou se snáz, když dokážete nahlédnout do duší ostatních, například díky vypravěčskému umu Finna-Oleho Heinricha (1982), nositele Německé ceny za literaturu pro mládež 2012, ale i humornému výtvarnému zpracování příběhu z pera islandské ilustrátorky Rán Flygenringové. Jejich strhující spolupráce a jedinečná schopnost odlehčit tragiku jazykovým mistrovstvím a obrovskou fantazií svědčí o tom, že dětem lze předkládat i tak závažná témata, jako jsou rozpad rodiny či zákeřná choroba rodičů. Lidskost a humor jejich tvorby vyzdvihují kritici a oceňují malí i velcí čtenáři. Neodolá jim nikdo, kdo knížku otevře. Pro děti od 10 let.

„Pokud ti před nosem frnkne autobus, taky se nevrátí, když spustíš virvál, a proto je mnohem lepší se tomu smát a radovat se, že můžeš na zastávce ještě deset minut lelkovat a slunit se.“

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie PŘIPRAVUJEME

 
Knihkupectví / PŘIPRAVUJEME / Svéhlavíny S. 1 - Moje království nadranc