Svěřenské fondy

Kód: 7478585

Úplný název:

Svěřenské fondy (Bednaříková Barbora):

Autor a popis:

Bednaříková Barbora, Wolters Kluwer, 200 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
300 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nový občanský zákoník zavedl mimo jiné (staro)nový institut svěřenského fondu, který je moderním ekvivalentem různých historických forem svěřenství. Autorka sleduje historii tohoto institutu od původního římského ?deikomisu (resp. trustu v anglosaském právním systému) přes tradici jednotlivých rodinných fideikomisů v raně novověkém Českém království a úpravu svěřenství v obecném občanském zákoníku z roku 1811 až po jeho zrušení občanským zákoníkem z roku 1964.

Těžiště knihy spočívá v analýze právní úpravy svěřenství v angloamerických zemích, kde je tento institut běžnou a často používanou formou zajištění mezigeneračního přenosu majetku či uchování jeho celistvosti. Autorka si všímá zejména trustu v Civil Code of Quebec z roku 1994, který je přímou předlohou pro úpravu správy cizího majetku a svěřenských fondů v novém občanském zákoníku. Zkušenosti z dosavadního používání tohoto institutu v Quebecu nabízí autorka jako vodítko pro praktické použití nově zaváděného institutu svěřenského fondu a obecněji i správy cizího majetku v naší zemi.

Druhé, aktualizované vydání úspěšné monografie obsahuje také výklad daňových souvislostí svěřenského fondu.

Po téměř padesátiletém přerušení historické povědomosti o institutu svěřenství u nás tato kniha přispívá k obnovení znalostí o jeho vzniku a vývoji, a tím i k jeho lepšímu pochopení a využití v dnešních podmínkách.

Nahlédnout do Svěřenské fondy Nahlédnout do Svěřenské fondy

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svěřenské fondy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svěřenské fondy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svěřenské fondy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svěřenské fondy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svěřenské fondy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo