Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích

Kód: 7429333

Úplný název:

Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích (Synek Jan):

Autor a popis:

Synek Jan, Vyšehrad, 256 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
230 Kč (288 Kč)
  / ks  
koupit
 

Po únorovém převratu v roce 1948 se věznice v tehdejším Československu začaly plnit politickými vězni. Nemalou část z nich tvořili duchovní i prostí věřící křesťanských církví. Během věznění si v krajně nepříznivých podmínkách většinou dokázali uchovat nejen svou víru, ale i základní prvky svého náboženského života.
Práce Jana Synka, pracovníka Ústavu pro studium totalitních režimů, sleduje průběh perzekuce církví a náboženských společností v poúnorovém Československu, vývoj vězeňství a náboženský život ve věznicích od habsburské monarchie po konec reálněsocialistického režimu. Srovnává komunity vězněných věřících podle vyznání, neomezuje se přitom jen na nejpočetnější katolické kněží, řeholnice a řeholníky, ale pozornost věnuje i nekatolickým křesťanům, zejména adventistům, stejně jako Svědkům Jehovovým. Každodenní život věřících „muklů“ obsahoval čtení náboženské literatury, slavení svátostí a největších svátků, dokonce tajná teologická a další studia – to vše samozřejmě zakázané a přísně trestané. Pro mnohé duchovní znamenala zkušenost věznění důležité podněty pro jejich další pastorační, ekumenické i společenské působení. Kniha vychází ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích