Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách)

Kód: 8721105

Úplný název:

Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách) (Tomek Prokop):

Autor a popis:

Tomek Prokop, Ústav pro studium totalitních, 180 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
89 Kč (120 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (Sistema objediněnnovo učeta dannych o protivnike – SOUD, českou zkratkou SSEP) byl ojedinělým projektem přísně tajné databáze nepřátel SSSR a jeho satelitů. Dohoda o SSEP byla podepsána koncem roku 1977 a na jejím základě se přistoupilo k budování databáze osob reálně i jen údajně nebezpečných pro stabilitu komunistických režimů. Československo se na SSEP podílelo v říjnu 1989 daty 24 833 osob, tedy zhruba jednou sedminou dat asi 200 000 osob vložených do SSEP všemi účastníky projektu. SSEP měl ve skutečnosti rozšířit poznatkovou základnu KGB a pro státní bezpečnosti satelitních zemí v podstatě znamenal jen práci navíc. Tato edice dokumentů z Archivu bezpečnostních složek přibližuje budování i příklady praktického využití SSEP v Československu v letech 1977–1989.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Systém sjednocené evidence poznatků o nepříteli (v československých podmínkách)