Tábory a válečná výroba

Kód: 8721310

Úplný název:

Tábory a válečná výroba (Rous Ivan):

Autor a popis:

Rous Ivan, Kalendář Liberecka s.r.o, 272 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace představuje souhrn aktuálních, v mnoha případech dosud nezveřejněných poznatků o koncentračních, zajateckých, pracovních a dalších internačních táborech na území Liberecka, Jablonecka, Frýdlantska a přilehlých oblastí v Německu a Polsku.

Jejich překvapivě vysoký počet souvisel v místních podmínkách zejména s rostoucí koncentrací válečného průmyslu a se systémem otrocké práce internovaných osob, jenž byl na něj naroubován. Kniha přibližuje fungování celého systému; pokouší se identifikovat odlidšťující mechanismy, které uvedl v chod; odkrývá dobové souvislosti i následky. Tento přístup umožnil přinést řadu průkopnických poznatků, například zcela nový pohled na možnou úlohu takzvaných pochodů smrti. Autor vychází z mnohaletého studia archivních materiálů, ale i rozhovorů s pamětníky a podrobného průzkumu popisovaných lokalit. Svou knihu doplňuje o související problematiku poválečných odsunových středisek; věnuje se i historii libereckého zajateckého lágru z let 1914–1918. Pustil se také do zpracování doposud téměř nezmapovaného tématu libereckých romských táborů.
Kniha tak přináší nebývale komplexní přehled poznatků, z nichž mnohé byly ještě donedávna prakticky neznámé. Text navíc doplňuje bohatý doprovodný materiál v podobě dobových snímků, map a dokumentů, ale i fotografií současného stavu zkoumaných lokalit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tábory a válečná výroba do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tábory a válečná výroba.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tábory a válečná výroba (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tábory a válečná výroba bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tábory a válečná výroba doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny