Tady na Jihu

Kód: 7443171

Úplný název:

Tady na Jihu (Uljanenko Oles):

Autor a popis:

Uljanenko Oles, Větrné mlýny, 140 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
149 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Mykolaiv, jihoukrajinské přístavní město na sklonku sedmdesátých let minulého století. Sedmnáctiletý mladík přežívá v drsném prostředí mezi lidmi z okraje společnosti. V románu Tady na jihu Oles Uljanenko, jeden z nevýznamnějších představitelů ukrajinské prózy uplynulého dvacetiletí, s nemilosrdnou otevřeností líčí divoký a sebezničující životní styl narkomanů, překupníků, deviantů, zlodějíčků, bezdomovců a dalších beznadějných existencí.
Z milostných prožitků a vnitřních tužeb hlavního hrdiny utkal autor dějovou linku svého uhrančivého románu, posledního, který vyšel ještě za jeho života. O rok později za dosud nevyjasněných okolností Uljanenko zemřel. Cit a láska zároveň tvoří kontrast vůči bezohlednému prostředí, do kterého je příběh zasazen. Dívka, o niž mladý muž usiluje, pochází na první pohled ze spořádaného rodinného zázemí.
Později vychází najevo, že zvrhlost a mafiánské praktiky ovlivňují životy lidí ve městě bez výjimky. Uljanenko podává drsný i lyrický portrét doby a místa, které se sobě vlastní ironií nazývá „lidmi inspirovaným peklem“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tady na Jihu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tady na Jihu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tady na Jihu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tady na Jihu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tady na Jihu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura