Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu

Kód: 7336415

Úplný název:

Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu (Tomis Jiří):

Autor a popis:

Kol., Fontána, 149 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (258 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Štěchovický poklad je tématem skloňovaným na mnoho způsobů. Nejedná se ale pouze o poklady a slavnou, často diskutovanou jantarovou komnatu. Neblahým dědictvím minulosti mohou být i materiály, které představují ekologickou zátěž. Mohou zde být ukryty chemické č bakteriologické zbraně, materiály výbušné povahy. Autor se v této publikaci pouští do pátrání po pozůstatcích II. světové války, kterými se zabýval posledních 17 let. Snaží se objasnit některé historické skutečnosti týkající se nejen štěchovické lokality, ale například i Benešovska a Sedlčanska v tomto dramatickém období. Území mezi Vltavou, Sázavou, tratí Čerčany ¬ Olbramovice _ Sedlčany a silnicí Sedlčany – Zrůbek sloužilo v období let 1942 – 1945 jako cvičiště jednotek SS. V tomto cvičném prostoru se nacházelo několik koncentračních táborů, letiště a podzemní výrobní objekty, v nichž zahynuly tisíce zajatců. Ve speciálních filmových ateliérech se tu točily propagační záběry nacistických vojsk o dobývání východních území. Kniha je průřezem zkušeností s pátráním po této provokativní historii a zároveň jednou z prvních vlaštovek vyslaných před otevřením prvního z úkrytů Waffen SS. Jestli zde bude objeven štěchovický poklad či záhadné zbraně, to se čtenář dozví v dalším, právě připravovaném díle, které bude zároveň pohledem do zákulisí prací uskutečněných na tomto odhalení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Mýty, pohádky a legendy

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Mýty, pohádky a legendy / Tajemné podzemí - Tajemství štěchovického pokladu