Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory

Kód: 8786633

Úplný název:

Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory (Juřák Petr):

Autor a popis:

Juřák Petr, Regia, 216 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.3.2018 dopoledne. 
 

Beskydy, pohoří ležící na východní hranici naší republiky, učarují návštěvníkům nejen překrásnou přírodou, ale také bohatou historií. Beskydy – to jsou nejen hluboké lesy, horské louky, stáda ovcí pasoucích se kolem dřevěných salaší, ale také vzpomínka na slavného zbojníka Ondráše a další nezkrotné goraly, kteří v tvrdých horských podmínkách hospodařili. To vše utváří neopakovatelný genius loci, jímž je beskydské pohoří doslova prodchnuto.

Ponořme se spolu s autorem Petrem Juřákem, historikem Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku, do poutavého vyprávění o horách a jejich obyvatelích, o zajímavé historii, pověstech a legendách. V prvním díle, který právě držíte v rukou, se budeme pohybovat v oblasti Slezských Beskyd, ohraničených řekami Olzou (Olší) a Ostravicí. Středobodem našeho putování bude Lysá hora, skutečná vládkyně hor. Toulat se ale budeme i po ostatních vrcholech – Velké Čantoryji, Kozubové, Gírové, Ostrém, Godule, Prašivé a mnoha dalších. Občerstvit se můžeme na některé z horských chat a povíme si i o těch, které již ožívají pouze ve vzpomínkách pamětníků. Nebudeme se ale pohybovat jen v oblacích. Sestoupíme také do údolí a navštívíme malebná městečka, vesnice a osady – Jablunkov, Mosty u Jablunkova, Hrčavu, Horní a Dolní Lomnou, Komorní Lhotku, Krásnou, Raškovice, Pražmo a samozřejmě Morávku. Průvodci nám budou zbojník Ondráš se svým druhem Jurášem, spisovatel Vladimír Vašek alias Petr Bezruč, věčný rebel Jan Koloničný z Morávky nebo národní buditelé František Sláma a Jan Winkler. A cestou se dozvíme rovněž o pohnuté historii Beskyd za druhé světové války i těsně po ní, kdy přes hory prchaly početné skupiny banderovců.

Přijměte tedy naše pozvání, Beskydy na vás již čekají.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Záhady

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Záhady / Tajemné stezky - Beskydy - Ve stínu Lysé hory