Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka

Kód: 8786616

Úplný název:

Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka (Koláček Luboš Y.): Tajemné stezky

Autor a popis:

Koláček Luboš Y., Regia, 208 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Českosaské Švýcarsko - to je snad až přespříliš jednoduchý název pro nádherný, neopakovatelně romantický, turisticky nesmírně atraktivní a přitom záhadný kraj na pomezí severních Čech a Saska, kraj se svéráznou historií, opravdový ráj divokých pískovcových skal, roztrhaných hlubokými roklemi uprostřed rozlehlých lesů. To vše je protkáno divokými říčkami, tajemnými skalními labyrinty, impozantními stolovými horami a desítkami hradních zřícenin na podivuhodných skalních útvarech. Lidé sem přicházeli, po staletí zde žili - a vyprávěli příběhy. Pyšní aristokraté i ubozí kmáni, zlotřilí loupežníci i něžné panny, zběsilí vojenští knechti či smrtelně nemocní ubožáci, hledající svůj zázrak na zdejších magických místech - ti všichni spoluvytvářeli dějiny tohoto překrásného kraje. Zdejší pověsti se hemží nejrůznějšími strašidly, pekelníky nebo potměšilými skřítky, hlídajícími ukryté poklady. Nechybí ani bílé paní smutně obcházející po rozeklaných cimbuřích polorozpadlých hradů. Snad každičká průrva, každá krajinná dominanta si tady nese svůj vlastní příběh. Nezáleží na tom, zda se jedná o legendu či pravdivý popis dramatických událostí, k nimž tady v blízké či dávné minulosti došlo, neboť jsou převážně dojemné, poučné, děsivé a strhující. Stačí se jen začíst…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Tajemné stezky - Českosaské Švýcarsko - Zkamenělá pohádka