Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku

Kód: 8786620

Úplný název:

Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku (Kobza Miroslav): Tajemné stezky

Autor a popis:

Kobza Miroslav, Regia, 208 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Hrubý Jeseník je pozoruhodným horským pásmem na pomezí Moravy a Slezska. Jsou to hory, jak se patří, vysoké, drsné a zachmuřené, ale i krásné a vyzývavé. Příroda je zde divoká a půvabná zároveň, od horských luk, přes hluboké lesy, až po údolí se stříbropěnnými bystřinami. Najdete zde tichá rašeliniště i hrozivá skalní bradla, obestřená legendami o čarodějnicích a čertech. Je to však i pohoří protkané historií lidského rodu. Dávné hornické osady, vesnice i města pamatující čilý ruch obchodu, krásné zámky i rozpadající se hrady loupeživých hejtmanů. Nechybí ani poutní místa, kam lidé chodili prosit o spásu duše své i svých bližních. Jsou to však také hory, které do jisté míry ztratily paměť. Jen málo rodin považuje Jeseníky za domov déle než dvě generace a mnoho místních svůj vztah ke zdejší krajině stále ještě hledá. Toulat se Hrubým Jeseníkem je snadné. Poznat jej však smí jen ten, kdo nelituje sil a obětí. Mnohokrát promokne na kost, propadne se do hlubokého sněhu a tvář mu ošlehá vítr plný mrazivých jehliček. V létě mu čelo sežehne nemilosrdné slunce a žízeň vypálí hrdlo do sucha. Musí chodit s otevřenýma očima a všemi smysly vnímat to, co nám zde předkové zanechali. Pak možná mocný Praděd dovolí, aby se poodhalila mlžná záclona a on spatří vše, co hory skrývají. A o tom je i tato kniha. Není to turistický průvodce, ale pozvánka k poznávání kraje, který je tajemný a krásný zároveň.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Tajemné stezky - Cestou necestou za tajemstvím Hrubého Jeseníku