Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech

Kód: 8636575

Úplný název:

Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech (kol.):

Autor a popis:

Kol., Regia, 0 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
153 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

S představou jihočeského kraje obvykle spojujeme obraz poklidné roviny s velkými oky rybníků, jejichž klid umocňují mohutné kmeny starých dubů na rybničních hrázích. Jihočeská krajina se přímo vzpírá představám válek a bitev, v nichž tekla nejen krev vojáků, ale obvykle i krev zdejších obyvatel, kteří přitom s podstatou konfliktu neměli pranic společného. A přece jižní Čechy válka navštívila, dokonce několikrát. Právě s jihočeskou krajinou je spojen počátek i konec husitského válčení (bitva u Sudoměře a u Křeče), právě na jihu Čech probíhala ona první fáze třicetileté války, kterou pozdější historie nazvala „českou válkou" a v kraji rybníků také zazněla francouzština – to když v časech Marie Terezie vedli francouzští maršálové své šiky spolu s Bavory na Prahu. Jen o málo později dobyl České Budějovice proslulý válečník té doby - baron Trenck se svými pandury.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Tajemné stezky - Po bitevních polích jižních Čech