Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska

Kód: 8786627

Úplný název:

Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska (Smejkal Ladislav): Tajemné stezky

Autor a popis:

Smejkal Ladislav, Regia, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Vydejme se spolu s autorem, historikem Ladislavem Smejkalem, na cestu za krásami a pamětihodnostmi nádherného kousku země na pomezí severních a středních Čech - Dubska a Kokořínska.

Výchozím bodem našich toulek bude severní dominanta tohoto kraje - hora Vlhošť. Z ní sestoupíme do roklin a borovými háji budeme pokračovat k vesničkám pod skalami. Na březích rybníků u Holan navštívíme ruiny starobylých hrádků a kolem osad s půvabnými jmény a nádhernými staveními dojdeme až k městu - svého času okresnímu - Dubé.

Odtud se, s krátkou odbočkou do Doks, vydáme údolím Liběchovky k Liběchovu. Prohlédneme si skalní oblasti nazývané v minulosti Dubským Švýcarskem, na zámku v Liběchově poznáme osudy autora monumentálních sochařských děl Václava Levého, mecenáše Antonína Veitha či básníka a exkomunikovaného kněze Františka Matouše Klácela.

Přes Kokořín a Mšeno, půvabné městečko, kde se snad zastavil čas, přes Štorchovu Lobeč a Nosálov vystoupíme na Vrátenskou horu s rozhlednou a nádhernými výhledy. Zastavíme se i na tajuplném hradě Houska, ve Skalsku se projedeme zajímavou zahradní železnicí. Z Katusic doputujeme do Bělé pod Bezdězem a naše putování zakončíme na Bezdězu, hoře opěvované básníky, z níž lze, za dobré viditelnosti, přehlédnout téměř třetinu naší krásné země.

Autor knihu okořenil množstvím dalších zajímavých příběhů lidí, kteří zde, v tomto kraji žili, spoluvytvářeli jeho historii a tím vlastně i jeho dnešní podobu. Co více dodat? Snad už jen: Račte vstoupit…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Průvodce po Česku

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Průvodce po Česku / Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska