Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou

Kód: 8786631

Úplný název:

Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou (Řehounek Jan):

Autor a popis:

Řehounek Jan, Regia, 224 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.3.2018 dopoledne. 
 

Nymburský spisovatel, publicista a znalec historie širokého regionu na pomezí Nymburska a Mladoboleslavska, k němuž ho přitahují rodinné vazby a vzpomínky z dětství, přichází po knize Zlatým pruhem Polabí s publikací představující Svatojiřský les. Tento mohutný lesní komplex mezi Milovicemi a Dymokury je zajímavý nejen krásnou přírodou, historií, architektonickými památkami, mimořádnými a nezřídka i slavnými osobnostmi, atraktivními turistickými cíli, ale rovněž přebohatou zásobou lidových vyprávění, pověstí a legend.

V regionu Svatojiřského lesa sice nenajdeme žádné velké město, to ovšem neznamená, že není o čem psát. Milovice, respektive zaniklá obec Mladá, jsou svědkem víc jak staleté historie vojenského výcvikového prostoru. V Jabkenicích se můžeme v bývalé myslivně potkat s Bedřichem Smetanou, ale také se projít romantickou oborou. Loučeň se pochlubí barokním zámkem a v jeho parku největším souborem labyrintů a bludišť. V místním lese Bludníku prý bloudil i sám Ježíš v doprovodu svatého Petra. Další zámek hledejme ve Mcelích, nedaleko od něj pak přírodní rezervaci Čtvrtě s koberci bledulí a dalších chráněných rostlin. Do Ledců odskočíme vzdát hold hrdinům, kteří položili život v květnovém povstání v roce 1945, mají tu ovšem i Karlíčka se zajímavou historkou. V Seleticích a Košíku se seznámíme se zpytákem tatarským. Vesnické památkové rezervace se zachovanou lidovou architekturou jsou v Bošíně a v Pojedech. Křinec se v posledních letech blýsknul rekonstrukcí zámku s mimořádně cennými interiéry, láká ale rovněž svědeckým kopcem Chotuc, opředeným řadou legend. V nedalekých Rožďalovicích se nachází zámek, barokní kostel, ale také muzeum klasického knihařství. Pocházel odtud slavný rodák Jiří Melantrich, a začíná tu rozsáhlá oblast „ptačích rybníků“. Rybníky jsou rovněž významným prvkem Dymokurska a Kopidlenska. Se Svatojiřským lesem se rozloučíme v Městci Králové, kde Kanovnickým lesem končí obrovský lesní komplex táhnoucí se od Milovic.

Přijměte tedy pozvánku na severní okraj středních Čech – uvidíte, že se vám tu bude líbit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Záhady

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Záhady / Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou