Tajemný Řím

Kód: 7376116

Úplný název:

Tajemný Řím (Augias Corrado):

Autor a popis:

Augias Corrado, Olympia, 400 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Příběhy, místa a lidé jednoho hlavního města.
Kniha obsahuje řadu portrétů Říma, z velké části dosud neznámých či překvapivých. Svižný styl vyprávění Corrada Augiase odlišuje tuto knihu od běžného průvodce.
Před očima čtenáře plyne předkřesťanský Řím se svými úchvatnými bazilikami, Řím stovky umělců, kteří jej osídlili a vyobrazili, Řím tisíců kurtizán, které oživily noci tohoto města plného poutníků a vojáků, duchovních a dobrodruhů.
Augias vychází z historie i z osobních zkušeností prožitých v klíčových momentech naší doby (od nacistické okupace po boom v šedesátých letech) a vytváří z této změti osob a událostí souhrnné vyprávění o rozporuplném městě, které je z jednoho úhlu pohledu metropolí, z jiného vesnicí, a kde každý lidský cit - odvaha i zbabělost, šlechetnost i liknavost, podnikavost i změkčilost - nalezl své představitele a místo pro svou inscenaci.
Jestliže lidská historie je jen samé násilí a ryk, jak zdůrazňuje autor, pak "Řím byl v průběhu staletí zrcadlem této historie, v němž se s bolestivou věrností odrážel každičký detail včetně těch, od nichž bychom raději odvrátili zrak".
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemný Řím do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemný Řím.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemný Řím (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemný Řím bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemný Řím doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu