Tajemství chrámové hory

Kód: 7217479

Úplný název:

Tajemství chrámové hory (Byrnes Michael): Ctivý thriller plný napetí, tajemství a záhad templáru

Autor a popis:

Byrnes Michael, JOTA, 404 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
62 Kč (78 Kč)
  / ks  
koupit
 

Skrývá starověký nález ostatky Ježíše Krista?
Z dlouho utajované hrobky přímo pod Chrámovou horou v Jeruzalémě je odcizen starověký artefakt. Kdo byli pachatelé a co vlastně ukradli, se pokoušejí zjistit arabský diplomat Razak a anglický archeolog Graham Barton. Protože záhadní zloději za sebou zanechávají třináct mrtvých izraelských vojáků a policistů a Palestinci se zase bouří kvůli znesvěcení posvátné půdy, napětí mezi oběma znepřátelenými skupinami se nebezpečně zostřuje.
Ve stejnou dobu najímá Vatikán americkou genetičku Charlotte Henneseyovou, aby prozkoumala obsah nově objevené, dva tisíce let staré urny, ve které se nacházejí kosti neznámého ukřižovaného muže. Společně s italským antropologem Giovannim Berseiem dochází Charlotte po forenzním i genetickém zkoumání k překvapivým výsledkům, které ji vedou k otázce - mohly by to být ostatky Ježíše Krista?
Zatímco se situace v Jeruzalémě vymyká zpod kontroly a vatikánská ochranka sleduje každý její krok, začíná být Charlotte jasné, že jestliže jsou to skutečně ostatky Krista, důsledky - pro historii, vědu, náboženství i církev - budou nepředstavitelné.
Román Tajemství Chrámové hory, nabitý dějem a dovedně napsaný, kombinuje historická fakta s věrohodnou fikcí. Je to poutavý thriller, který současně klade řadu otázek ohledně mnoha hluboko zažitých představ moderního náboženství o judaismu, Ježíši Kristovi a raném křesťanství i islámu…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemství chrámové hory do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemství chrámové hory.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemství chrámové hory (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemství chrámové hory bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemství chrámové hory doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dobrodružství