Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání

Kód: 7304188

Úplný název:

Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání (Ramba Jiří):

Autor a popis:

Ramba Jiří, AKROPOLIS, 192 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
193 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
 

Doc. MUDr. Jiří Ramba, DrSc. se v roce 1982 stal spolupracovníkem prof. E. Vlčka a podílel se na antropologicko-lékařském vyšetřování lebek historických osobností českých dějin. V této publikaci soustředil výsledky svých zkoumání ostatků Přemysla Otakara II., Karla IV., Ladislava Pohrobka, Jiřího z Poděbrad, Rudolfa II. a jeho mladší sestry Eleonory. Těžiště knihy však je především v Rambově objevné studii o Karlovi IV., konkrétně o jeho záhadném onemocnění na přelomu let 1350-1351, kdy císař dočasně ochrnul. Autor v ní přichází se zajímavou a medicínsky logicky vyargumentovanou hypotézou, že k tomuto těžkému úrazu, jehož okolnosti se panovníkovi podařilo celkem úspěšně utajit, došlo nikoli u nás, ale v Itálii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Tajemství Karla IV. - Čeští panovníci ve světle antropologicko-lékařských zkoumání