Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa

Kód: 7391859

Úplný název:

Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa (Hodge S.J.): Tajné dejiny nejmocnejšího rádu sveta

Autor a popis:

Hodge S.J., SLOVART, 224 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
399 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Kronika válečnického mnišského řádu a jeho boje na obranu katolické křesťanské víry. Templáři soupeřili o ovládnutí Svaté země s muslimy, především s jejich geniálním vojevůdcem Saladínem a jeho následovníky.
Tento řád, původně neformálně založený v roce 1119 na obranu křesťanských poutníků a v roce 1129 oficiálně uznaný římskou církví, se postupně proměnil v elitní bojovou sílu a sehrál významnou roli v křižáckých výpravách. Obdiv, který si templáři vysloužili strategickým důvtipem a hrdinskými činy, se však časem vytratil: řád byl obviněn z kacířství a z politických zločinů a za všeobecného opovržení rozpuštěn.
Kniha přístupným způsobem a za doprovodu citací z dobových dokumentů a obrazových reprodukcí vypráví příběh o jeho vzestupu a pádu, a je proto ideální pro každého, kdo se zajímá o dějiny středověkého světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Tajemství templářských rytířů - Tajné dějiny nejmocnějšího řádu světa