Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř)

Kód: 7428076

Úplný název:

Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř) (Wagnerová Magdalena):

Autor a popis:

Wagnerová Magdalena, Plot, 200 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Zříceniny, ruiny, zhrouceniny, torza, zbytky původně celistvých lidských staveb, které postupem času zchátraly, protože o ně lidé přestali mít zájem, anebo poničené v důsledku přírodních katastrof či válečných událostí, ty všechny patří k ceným výpovědním důkazům o naší minulosti. I když jde většinou o torza, která už dávno nejsou udržovaná a vystavená povětrnostním vlivům postupně chátrají, jsou tedy odsouzená k postupnému zániku, přesto se stále a znovu stávají oblíbeným cílem výletníků, inspirací umělců i předmětem vědeckého zkoumání odborníků. I když slovo „zřícenina“ může označovat jakoukoli zchátralou stavbu, nejčastěji tímto termínem bývají označovaná torza byvších opevněných šlechtických sídel, jako byly hrady, hrádky, tvrze anebo později zámky. Každá z těchto zřícenin má svoji nezaměnitelnou, osobitou minulost a v propojení s historií kraje nabývá významných výpovědních hodnot. Současně dotváří ráz krajiny a většinou se stává nezaměnitelnou dominantou charakteristického panoramatu, jako například v případě Českého ráje, který je ztotožňovaný s obrysem zřícenin hradu Trosky, anebo Máchova kraje, jehož neodlučitelnou součástí jsou zříceniny hradu Bezděz.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (kniha obsahuje dvě volné vstupenky na hrad Okoř)