Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD

Kód: 5383329

Úplný název:

Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD (Dvořák Antonín):

Autor a popis:

Dvořák Antonín, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
128 Kč (158 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Pozdní nahrávka dvou nejslavnějších Dvořákových symfonií představuje Václava Talicha jako objevitele vždy nového obsahu i v dílech mnohokrát dřívě uváděných. W. Furtwängler prý jednou prohlásil, že "všichni mistři taktovky kolem Talicha jsou mírně nervózní, s čím zase tentokrát přijde". Od orchestrálních hráčů tohle hledačství vyžadovalo velkou flexibilitu. Talich sedmdesátiletý před posledním nahráváním "deváté" tento svůj rys komentuje: "Čtu si teď znovu partituru Novosvětské: notu od noty, takt po taktu. ... Kolik mladické povýšenosti i pýchy se ti rozplyne v moudrém poznání, že není cíl, nýbrž pouhý směr k cíli, že není radost z nalezeného, ale rozkoš z hledání, že život není jakoby pohodlným seděním v měkkém křesle, nýbrž vyčerpávající chůzí v tvrdém terénu."


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Talich Special Edition 13/ Dvořák - Symfonie č. 8 a 9 - CD