Tam, kde se narodil Bůh

Kód: 7197298

Úplný název:

Tam, kde se narodil Bůh (Feiler Bruce):

Autor a popis:

Feiler Bruce, Talpress, 336 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
204 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zčásti kronika válečnictví, zčásti archeologická detektivka a zčásti osobní průzkum duchovních sfér, dílo Tam, kde se narodil Bůh zavádí čtenáře do dějišť biblických příběhů, jež zůstala západním světem nenavštívena po desetiletí, a odkrývá tu málo známé detaily o společných kořenech židovství, křesťanství a islámu.
Svým podrobným a přístupným způsobem zve Feiler čtenáře na fantastickou cestu zpět po stopách bible, těmi nejkrvavějšími místy planety od zahrady Eden ve válkou zničeném Iráku k řekám Babylónu jižně od Bagdádu, dále do Jeruzaléma, dějiště Davidova vítězství, do Persie, na místo, kde se střetla královna Ester s perským králem. Na každém z těchto míst rozebírá Feiler bibli s místními lidmi, od archeologů po vojenské kněze, a vyvozuje ponaučení, vedoucí ke smíru v naší době.
Jeho putování začíná odvážnou cestou vrtulníkem nad západním břehem, završenou hrůzyplným letem do Bagdádu. Feiler oživuje ty největší příběhy, jež byly kdy řečeny, včetně Jozuova dobytí Zaslíbené země, Davidova měření sil s Goliášem a Jonášova nalezení Boha uvnitř velrybího těla. Tam, kde se narodil Bůh je silným, inspirujícím příběhem hodným novinových titulků, který nabízí ojedinělou a komplexní představu Boha a který může spojit lidi různé víry do jediné aliance naděje.
Bruce Feiler je autorem sedmi bestselerů včetně Learning to Bow a Under the Big Top, a dopisovatelem dvou PBS minisérií. Je častým přispěvatelem rozhlasové stanice National Public Radio, píše pro mnoho publikací a je externím redaktorem časopisů Gourmet a Parade. Feiler je rodákem ze Savannah v Georgii a v současné době žije v New Yorku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tam, kde se narodil Bůh do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tam, kde se narodil Bůh.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tam, kde se narodil Bůh (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tam, kde se narodil Bůh bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tam, kde se narodil Bůh doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura