Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti

Kód: 7281207

Úplný název:

Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti (Procházka Petr): Krvavý rituál síly a posvátné bolesti

Autor a popis:

Procházka Petr, Eminent, 266 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
230 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Tanec je starý jako lidstvo samo. Indiáni tančí z radosti i ze zoufalství, tančí, když jsou sytí, tančí i k smrti unavení a hladoví. „Tanec slunce je náš nejstarší a nejposvátnější obřad, Praděd všech ostatních. Je tak starý, že jeho počátky jsou zahaleny v mlze. Spadají do dob, kdy jsme tu byli jen my, zvířata, země, tráva a obloha,“ říkal John Oheň/ Kulhavý Jelen, medicinman Lakotů. Lidé spojují náboženství s radostí, soucitem a láskou. V samém jádru náboženství je však mnoho krutosti a obětování spojeného s na pohled děsivými krvavými rituály. Probodali byste své tělo ostrými kolíky? Drželi byste s odevzdaností mnohahodinový pohled vstříc slunci, až se vám zanítí oči? Tančili byste celé dny, pod žhnoucím sluncem, za chladných nocí, s modlitbou na rtech, bez jídla a vody? Nechali byste se posednout duchy? Pořezali byste se nožem? Byli byste ochotni snášet posvátnou bolest? Rituály, jejichž součástí je bolest, svědčí to o tom, že lidé sdílejí jistou dědičnou vlastnost - pocit, že jsme uvězněni ve svém těle. Ale můžeme se ho zbavit. Můžeme se přemístit mimo své tělo, překročit individuální omezení a dosáhnout vyšších, cennějších věcí. Pro spojení se svým Bohem je možné vydržet mnohá utrpení. Vzdáte-li se kontroly nad vlastním tělem a vlastní myslí, ochotně přijmete i posvátnou bolest. Při Tanci slunce se Indiáni setkávají se světem Nejvyšších mocností. Za jejich pomoc musí odevzdat oběť. A co je cennější, než vlastní tělo a krev? Malíř George Catlin si roku 1834 zapsal do deníku: „Ó, jak hrozivý pohled! Díky Bohu, že je po všem.“ Mnoho lidí se domnívá, že Tanec slunce je pouze o utrpení, sebemrzačení, krvavých rituálech či vzývání nadpřirozených magických sil. To je však jen malá, i když významná, část obřadu. Celý komplex rituálů Tance slunce je přesná a dokonale řízená symfonie, vrcholící onou útrpnou a bolestivou částí - Propichováním tanečníků. Když obřad skončí, jsou ale naopak všichni naplněni vnitřním klidem, neboť si v sobě během obřadu odehráli celou škálu nejhlubších emocí. Tanečníci jsou v plném slova smyslu znovuzrozeni. Obětovali dobrým silám svou krev.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Tanec slunce - Krvavý rituál síly a posvátné bolesti