Tarantino - Retrospektiva

Kód: 7390850

Úplný název:

Tarantino - Retrospektiva (Shone Tom):

Autor a popis:

Shone Tom, Omega, 256 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 27.9.2018
 
 
 
 
 
849 Kč (999 Kč)
  / ks  
koupit
 

Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963. V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život. Poté, co v patnácti letech opustil školu, vzal práci na částečný úvazek v místní videopůjčovně. Svůj první scénář psal čtyři roky: byl k filmu My Best Friend’s Birthday. 70minutový film, ve kterém hrál a který také režíroval. Pak přišly Gauneři (1992) k němuž napsal scénář za čtyři týdny. Tarantino byl rázem uznáván jako jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů.

Hollywoodská studia mu začala nabízet filmy hlavního proudu, ale místo toho odjel do Amsterodamu a napsal Pulp Fiction (1994). Sedm nominací na Oscara, včetně vítězství v kategorii nejlepší scénář, zajistilo Tarantinovi reputaci scénáristy i režiséra. Několik let pak produkoval i hrál, až v roce 1997 adaptoval a režíroval film Jackie Brown. Následoval Kill Bill (2003) a o rok později Kill Bill 2. Film Grindhouse: Auto zabiják (2007) byl prvním filmem, který napsal, produkoval, režíroval i v něm hrál. Film Hanebný parchanti (2009) získal osm nominací na Oscara. Následoval film Nespoutaný Django (2012), který získal sošku za nejlepší scénář.

Tato úžasná retrospektivní fotografická publikace mapuje všechny filmy Quentina Tarantina, od My Best Friend’s Birthday až po Osm hrozných. Kniha je poctou výjimečného režisérovi, producentovi, scénáristovi i herci - vášnivému a nespoutanému tvůrci kultovních filmů.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tarantino - Retrospektiva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tarantino - Retrospektiva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tarantino - Retrospektiva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tarantino - Retrospektiva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tarantino - Retrospektiva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Tarantino - Retrospektiva