Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J

Kód: 7277043

Úplný název:

Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J (kol.): A-G

Autor a popis:

Kol., Libri, 620 stran, jazyk - čeština, 2002

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
648 Kč (890 Kč)
  / ks  
koupit
 

Početný kolektiv odborníků na jednotlivé obory a pracovníků památkové péče sestavil unikátní lexikon, který zahrne v plánovaných třech svazcích technické památky nejrůznějšího typu a z celé škály technických oborů na našem území. Komplet uzavře slovník odborných výrazů, slovníček osobností, přehled muzeí (včetně expozic), skanzenů, pamětních desek a podobně. Text doprovázejí dobové i současné fotografie, plány, schémata a další ilustrace. První díl obsahuje: Po úvodních přehledových statích k jednotlivým oborům (z nichž mnohé jako potravinářství, doprava a další se ještě dělí na podobory) následuje abecedně řazený lexikon lokalit s technickými památkami, a to bez ohledu na to, zda tento statut oficiálně nesou či ne. Zařazeny jsou i výjimečné památky dnes zaniklé (například řetězové mosty) a rovněž základní pojmy s vysvětlením principu a vývoje (hamr, soustruh aj.).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I., A–J