Těhotná v ordinaci negynekologa

Kód: 2042518

Úplný název:

Těhotná v ordinaci negynekologa (Binder Tomáš, Vavřinková Blanka):

Autor a popis:

Binder Tomáš, Vavřinková Blanka,, Mladá fronta, 204 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Prenatální péče v České republice je sice vyhrazena převážně ambulantním gynekologům, těhotná žena se však často obrací na praktické lékaře nebo odborníky jiných oborů v situacích, kdy se domnívá, že její potíže s těhotenstvím nesouvisejí, nebo o svém těhotenství neví.
Pochybení lékaře, které má za následek poškození nebo smrt plodu či matky, je velmi často medializováno a veřejností vnímáno zvláště negativně. Tato kniha by měla napomoci odborníkům nejrůznějších specializací i mladým gynekologům orientovat se v porodnicko-gynekologické problematice natolik, aby se vyvarovali hrubých chyb, a naopak se zbavili často až přehnaných a neodůvodněných obav z možného poškození plodu spojených se zvolenou léčbou. Měla by jim pomoci rozlišit situace, kdy je možné obtíže těhotné ženy řešit ve vlastní režii a kdy je třeba odeslat pacientku ke specialistovi.
V úvodu jsou stručně popsány fyziologické změny v těhotenství a vývoj plodu, následuje kapitola shrnující pravidla prenatální péče v ČR. Podstatnou část textu tvoří kapitoly týkající se základních onemocnění (v přímé i nepřímé souvislosti s těhotenstvím) včetně doporučené farmakoterapie v těhotenství a šestinedělí. Nechybí ani téma návykových látek, problematika očkování v těhotenství, praktické rady týkající se první pomoci u porodu. Závěrem jsou zodpovězeny otázky pracovní neschopnosti, mateřské dovolené a pracovněprávní ochrany těhotné ženy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Těhotná v ordinaci negynekologa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Těhotná v ordinaci negynekologa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Těhotná v ordinaci negynekologa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Těhotná v ordinaci negynekologa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Těhotná v ordinaci negynekologa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Těhotná v ordinaci negynekologa