Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu

Kód: 7500122

Úplný název:

Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu (Rothschildová Babette): Psychofyziologie a lécba traumatu

Autor a popis:

Rothschildová Babette, Maitrea, 170 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
224 Kč (325 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Tělo nezapomíná, kniha plná poutavých případových studií, spojuje tělo a mysl v léčení posttraumatické stresové poruchy. Zaujme odborné lékaře, výzkumníky, studenty i běžné čtenáře. Pro klinické lékaře i jejich pacienty má obrovskou hodnotu pochopení psychofyziologie traumatu a vědomí, co dělat s jeho projevy. Tato kniha přináší moderní pojetí jeho fyziologie, neboť jasně osvětluje působení traumatu na tělo a fenomén somatické paměti. V současné době panuje názor, že lidé, kteří byli nějakým způsobem traumatizovaní, si nesou určitou skrytou vzpomínku na traumatizující události ve svém mozku a těle.
Tato vzpomínka se často projevuje v symptomatologii posttraumatické stresové poruchy jako noční můry, vzpomínky (flashbeck), vyděšené reakce a disociativní chování. V zásadě je to tak, že tělo traumatizovaného jedince nechce být ignorováno. Rothschildová redukuje propast mezi vědeckou teorií a klinickou praxí a buduje most překlenující mezery mezi verbální a tělovou terapií a zároveň prezentuje principy a bezdotykové techniky, jejichž prostřednictvím je možné být vůči tělu chápaví a uznat jeho nároky.
S ohledem na jejich relevantnost pro klinické odborníky sjednocuje současné znalosti z psychobiologie stresové reakce jak v běžně náročných situacích, tak v průběhu extrémního a dlouhodobého traumatu. To dává zástupcům všech oborů základ pro uvažování o původu příznaků, jež se projevují u jejich klientů, a začlenění pohledu na tělo do jejich praxe. Somatické techniky jsou vybrány s ohledem na větší bezpečnost terapie traumatu při současném zvýšení integrace mysli-těla.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Tělo nezapomíná - Psychofyziologie a léčba traumatu