Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou

Kód: 2002414

Úplný název:

Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou (Janoušek Pavel): Vladimír Macura mezi vedou, literaturou, vedou a hrou

Autor a popis:

Janoušek Pavel, Academia, 564 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
375 Kč (550 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Tato monografie se soustředí na vykreslení literárních snah Vl. Macury od juvenilní básnické tvorby v časech ostravského mládí přes léta studentská až po dobu, kdy se stal uznávaným sémiotikem a spisovatelem. Analyzuje jeho odborné publikace, které zásadně proměnily naše vnímání českého národního obrození i kulturu socialistickou, a věnuje se také vývojovým proměnám jeho díla prozaického. Cílem je zachytit celoživotní jednotu postoje a tvorby, propojování seriózní literární a vědecké práce se smyslem pro hru a mystifikaci chápanou jako akt kreativní semiózy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou