Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové

Kód: 2620179

Úplný název:

Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové (Satirová Virginia, Balswin Michele): krok za krokem podle Virginie Satirové

Autor a popis:

Satirová Virginia, Balswin Michele, Portal, 151 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
212 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Přístup Virginie Satirové, tzv. model růstu, zažívá v posledních letech v ČR období vzestupu a zvýšeného zájmu jak odborné, tak i „poučené laické“ veřejnosti.

U nás je používán v psychologických ambulancích, v léčbě drogových závislostí a alkoholismu, při práci s rodinami v manželských poradnách i ve speciální pedagogice. V roce 1990 byl model růstu uznán za funkční odborný směr psychoterapie a podpořen stanoviskem odborníků. První část knihy je věnována analýze terapeutického sezení s konkrétní rodinou, jak napovídá titul knihy – krok za krokem. Sudé strany knihy jsou vyčleněny autentickému záznamu a liché strany komentáři, postřehům, názorům, způsobu vedení. Druhá část je věnována východiskům modelu Virginie Satirové a konceptuálnímu rámci jejího terapeutického přístupu, které nám pomohou lépe porozumět cílům terapie i jednotlivým bodům terapeutické intervence.
Virginia Satirová, M.A., MSW, získala vzdělání na Chicagské univerzitě. Pracovala v Illinois State Psychiatric Institute a v rámci svého působení v Mental Research Institute v Palo Alto založila první výcvikový program rodinné terapie v USA. Významně se zasloužila o rozvoj vzdělávacích programů pro rodinné terapeuty po celém světě. K jejím nejznámějším publikacím patří Peoplemaking (česky Kniha o rodině) a Conjoint Family Therapy (česky Společná terapie rodiny).
Michele Baldwin, PhD., se narodila v Paříži a do USA přijela v r. 1956 na Fulbrightovo stipendium. Vystudovala antropologii, politologii a sociální práci. Profesně se dlouhodobě věnuje sociální práci, rodinnému poradenství a rodinné psychoterapii. Se Satirovou se poprvé setkala v r. 1969 a spolupracovala s ní až do její smrti, tj. do r. 1988. V současné době působí mimo jiné jako výcviková terapeutka Avanta Network. Přednáší také na Virginia Satir International Training Institute,.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Terapie rodiny krok za krokem podle Virginie Satirové