Terorismus. Pokus o porozumění

Kód: 7419038

Úplný název:

Terorismus. Pokus o porozumění (Souleimanov Emil): Pokus o porozumení

Autor a popis:

Souleimanov Emil, SLON, 346 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (339 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Pojem terorismus se pevně usídlil v našem každodenním životě. Ačkoliv Česká republika v současné době nečelí útokům teroristů, neznamená to, že bychom byli proti tomuto nebezpečí zcela imunní. Tento poznatek stál u zrodu sborníku, který si klade za cíl analyzovat terorismus jako novodobý fenomén a popsat jeho podoby v různých částech světa.
Autoři definují terorismus, rozebírají historický vývoj fenoménu protistátního terorismu a věnují se také psychologii teroristického jednání. Kniha přináší řadu poznatků o dynamice a příčinách moderních asymetrických hrozeb. Lze v ní dále nalézt rozbor protiteroristických opatření v České republice a v Evropské unii i úlohy zpravodajských služeb v boji proti terorismu. Jsou zde také příspěvky, které specifikují jednotlivé typy teroristických aktivit definovaných podle motivace pachatelů. Několik textů se zabývá problematikou náboženského terorismu, s důrazem na vztah islámu a terorismu, a současnou americkou válkou proti teroru. Autoři rovněž analyzují fenomén etnicko-separatistického terorismu na Korsice a v Kosovu, jakož i problematiku ultralevicového terorismu (v západní Evropě i v Latinské Americe).
Publikace vhodným způsobem doplňuje mezeru v české odborné literatuře. Představuje zdařilou symbiózu teoretických informací, podaných čtenářsky atraktivní formou, a dílčích případových studií. Tři z textů knihy jsou publikovány v angličtině, všechny ostatní jsou v češtině.
Kniha je vhodnou pomůckou nejen pro bezpečnostní a vojenské odborníky z profesionálních i akademických kruhů, ale také pro politiky, studenty mezinárodních či strategických studií a příbuzných oborů i pro zájemce z řad široké laické veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Terorismus. Pokus o porozumění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Terorismus. Pokus o porozumění.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Terorismus. Pokus o porozumění (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Terorismus. Pokus o porozumění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Terorismus. Pokus o porozumění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Terorismus. Pokus o porozumění