Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti

Kód: 2043491

Úplný název:

Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti (Bartoš Aleš, Raisová Miloslava): pro vyšetrování kognitivních funkcí, nálady a sobestacnosti

Autor a popis:

Bartoš Aleš, Raisová Miloslava, Mladá Fronta, 152 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
312 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
 

Ojedinělá odborná kniha s integrujícím pohledem neurologa a psycholožky systematicky představuje metody, které umožní správnou a včasnou diagnostiku Alzheimerovy nemoci a dalších onemocnění mozku ve stáří. Je průvodcem nejběžnějšími krátkými testy, komplexními psychodiagnostickými metodami, dotazníky nálady a soběstačnosti. Nabízí praktické postupy a užitečné informace doplněné konkrétními příklady a kvízy prověřující znalost o metodách. Nabízí i vlastní zkušenosti autorů s psychometrickými postupy odborníků, kteří se zajímají o nemoci mozku ve stáří - neurologové, psychiatři, geriatři, posudkoví lékaři, psychologové, sociální pracovníci aj. Jako hlavní kritérium pro třídění metod zvolili autoři časové hledisko a dále členění podle kognitivních funkcí. Přednost dali testům s tradicí v českém prostředí, se kterými mají vlastní zkušenosti, nebo jsou jednoduché na provedení a skórování. Nejdříve jsou vysvětleny klíčové pojmy, následuje oddíl věnovaný nejčastější demenci - Alzheimerově nemoci, v níž se nové poznatky o časných projevech promítly rovnou do několika diagnostických kritérií. Po seznámení s principy psychometrie a testování představují autoři jednotlivé kognitivní testy podle jednotného schématu. Zařazeno je i několik dotazníků ke zjištění nálady, úzkostlivosti a k posouzení soběstačnosti především od pečovatelů. V závěru knihy nalezne čtenář vyřešení úvodního rébusu s komentářem a dalšími výsledky a informacemi o průběhu onemocnění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Testy a dotazníky pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti