The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky

Kód: 9042607

Úplný název:

The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky (Střížovská Eva):

Autor a popis:

Střížovská Eva, Mezinárodní český klub, 160 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
148 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Americký Středozápad je dalším tématem, který zaujal autorku po napsání knížek o našich krajanech v Texasu. Stejně jako do Texasu odcházeli lidé z českých zemí do Kansasu, Nebrasky, Iowy a dalších míst, kde se mohli usadit. Byla zde úrodná půda a i když, hlavně z počátku tu život nebyl rozhodně lehký, měli zde možnost svobodného podnikání, ať v řemeslech či v zemědělství.

Autorka se ve svých reportážích a rozhovorech ještě částečně vrací do Texasu, dále provází čtenáře českou částí Iowy, kde nechybí výlet do Spillville a vzpomínka a dokumenty na zdejší pobyt Antonína Dvořáka v roce 1893, představení tamějšího muzea bratrů Bílých, kteří vyřezávali ze dřeva světové unikátní hrací hodiny a kde je byt, kde slavný skladatel tehdy bydlel, dále představení známého českého muzea v Cedar Rapids, aj. Ale nejen muzea, české kostely, školy a hřbitovy jsou v knize popisovány. Více prostoru je věnováno současným a význačným Čechům jako např. bratrům Klimešovým (původem z Jižních Čech), kteří se starají o veškerou historii a památky Iowy, elegantní a aktivní honorární konzulce Kansasu Sharon Valasek, absolventce vojenské školy a nyní farmářce a chovatelce závodních koní Marii J., atd.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / The Great Plains and Other Great Experiences/Velké pláně a další velké zážitky