The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a

Kód: 7470004

Úplný název:

The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a (Holý Jiří): anglicky, nemecky

Autor a popis:

Holý Jiří, AKROPOLIS, 192 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace shrnuje příspěvky z mezinárodního workshopu konaného v listopadu 2011 v Praze. Seminář se zabýval tématem šoa/holokaustu v literatuře, v divadle a filmu v padesátých a šedesátých letech. Navázal na předchozí workshopy v německém Gießenu a v polské Łódzi (2010, 2011). Jednotlivé příspěvky se soustřeďují zvláště na českou a polskou literaturu (Jiří Weil, Norbert Frýd, Jan Otčenášek, Ladislav Fuks, Josef Škvorecký, Adolf Rudnicki, diskurz šoa v polské literatuře), na drama a divadlo (Leon Kruczkowski, Ireneusz Iredyński, Hedda Zinner, západoněmecké drama s tématem šoa), film (Spalovač mrtvol, Jákob lhář), ale také na kresby dětí v Terezíně či zobrazení šoa z pohledu dítěte. Příspěvky vycházejí v anglickém a německém jazyce ve spolupráci s Centrem židovských studií FF UK.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / The Representation of the Shoah in Literature, Theatre and Film in Central Europe: 1950s a